Rozwód z orzeczeniem o winie – czy warto wynająć prywatnego detektywa?

1. Rozwód z orzeczeniem o winie czy bez – co może być dla Ciebie lepsze?  W znacznie większej ilości przypadków orzeczenie o winie przy rozwodzie jest bardzo istotne. Na początku może skupmy się kiedy rozwód bez orzekania o winie jest dla nas korzystniejszy. Pierwszym elementem jest chęć szybkiego rozwodu. Jeżeli mamy już innego partnera i […]

Zobacz więcej

1. Rozwód z orzeczeniem o winie czy bez - co może być dla Ciebie lepsze? 

W znacznie większej ilości przypadków orzeczenie o winie przy rozwodzie jest bardzo istotne. Na początku może skupmy się kiedy rozwód bez orzekania o winie jest dla nas korzystniejszy. Pierwszym elementem jest chęć szybkiego rozwodu. Jeżeli mamy już innego partnera i zależy nam na szybkim zamknięciu przeszłości, to zdecydowanie polecam rozwód bez orzekania o winie. Do tego zresztą dążą niewierni współmałżonkowie, więc należy bacznie zwrócić na to uwagę. Jeżeli zastanawiają się Państwo ile trwa rozwód, to na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno jednak rozwód bez orzekania o winie trwa dużo szybciej i niejednokrotnie kończy się już na pierwszej sprawie. Do tego dochodzi drugi aspekt, czyli zabezpieczenie finansowe. W przypadku gdy nasz partner nie zabezpiecza naszej przyszłości finansowo i nie ma iskierki nadziei na to, że w przyszłości będzie stabilny i niezależny, to tak naprawdę orzeczenie o winie da nam tylko i wyłącznie satysfakcję. Co zatem daje nam rozwód z orzeczeniem o winie? O tym szerzej poniżej.

a. Co to znaczy rozwód z orzekaniem o winie i czym różni się od rozwodu bez orzekania o winie?

Co jest przyczyną rozpadu związku małżeńskiego? To jest podstawowe pytanie jakie zadaje sobie sąd podczas stwierdzenia orzekania o winie. Głównym elementem rozpadu w związku małżeńskim jest zdrada. Należy zatem zastanowić się czym tak naprawdę jest zdrada małżeńska. Na to pytanie odpowiemy sobie poniżej. 

Jeżeli żaden z powyższych elementów, czyli mamy romans i chcemy jak najszybciej zakończyć dotychczasowy związek lub nasz partner nie zabezpiecza naszego życia finansowo, to zdecydowanie polecam rozwód bez orzekania o winie.

W przypadku gdy żadna z tych elementów nie dotyczy państwa sprawy, to zdecydowanie namawiam do rozwodu z orzeczeniem o winie. To co nam daje rozwód z orzeczeniem o winie zamieszczam poniżej.

b. Jakie są warianty orzeczenia o winie?

Mamy trzy różne warianty rozwodów. Jest rozwód bez orzekania o winie. Rozwód z orzekaniem o winie jednego ze współmałżonków, oraz rozwód z orzeczeniem o winie obydwu małżonków. Tak naprawdę rozwód z orzeczeniem o winie i rozwód orzeczeniem o winie obydwu małżonków daje nam tak naprawdę to samo. Na wadze zysków i strat jesteśmy na jednej pozycji. Jeżeli udałoby się orzec winę jednego tylko ze współmałżonków, to strona winna będzie pamiętać ten rozwód na długo.

c. Rozwód z orzekaniem o winie - co daje?

W wielkim skrócie mówiąc orzeczenie o winie daje nam zabezpieczenie finansowe. Tutaj pozwolę sobie troszeczkę szerzej wyjaśnić sprawę. W przypadku orzeczenia winy nasz współmałżonek będzie płacił nam alimenty do końca życia, chyba że ułożymy sobie życie na nowo. Tak naprawdę ułożyć sobie życie na nowo, to jest wstąpienie w nowy związek małżeński, gdzie nie ma rozdzielności majątkowej i nowy partner zabezpiecza nam przyszłość. W przypadku gdy będziemy mieli nowego partnera, lecz każdy z was żyje na własny rachunek i nie polepszył wam się status finansowy, to śmiało można stwierdzić że nie ułożyliśmy sobie życia na nowo. Mary leży również wziąć pod uwagę że to co jest teraz nie trwa wiecznie. W przypadku utraty pracy, czy choćby pogorszeniu się stanu zdrowia można wystąpić do sądu o zwiększenie alimentów na siebie.

2. Czy warto brać rozwód z orzeczeniem o winie?

a. Jakie mogą być skutki rozwodu z orzeczeniem o winie

Podstawowym skutkiem uzyskania rozwodu z orzeczeniem o winie jest zabezpieczenie naszej przyszłości finansowej. Dbamy tutaj o nie pogorszenie się statusu obecnego, oraz w przypadku gdy zmieni nam się życie zawodowe bądź zdrowotne, to możemy czuć się bezpieczni.

b. Rozwód z orzeczeniem o winie a opieka nad dziećmi.

Orzeczenie o winie nie rzutuje w w żaden sposób na opiekę nad dziećmi. Tak mówi większość prawników. Jeżeli chodzi o zapis prawny to faktycznie to ma miejsce. Jeżeli jednak podczas działań detektywistycznych wykaże się że jeden z rodziców jest mniej odpowiedzialnym rodzicem od drugiego, to z pewnością ten element jest brany pod uwagę w przypadku ustalenia kto jest pierwszoplanowym rodzicem.

c. Rozwód z orzekaniem winy, a podział majątku.

Rozwód z orzeczeniem o winie nie wpływa w żaden sposób na podział majątku. Na podział majątku po rozwodzie mają wpływ zupełnie inne czynniki.

3. Sprawa rozwodowa z orzeczeniem o winie - czy wynajęcie detektywa pomoże Ci wygrać?

Zdecydowanie tak. Klientami biur detektywistycznych w większej mierze są kobiety. Dlaczego tak się dzieje? Z pewnością dlatego że mężczyźni są butni i bardzo często uważają że wszystko wiedzą lepiej. Nie można jednak posiadać wiedzy, gdzie wiedzę ma się ogólną, teoretyczną a nie praktyczną. Biuro detektywistyczne z pewnością wiek które z elementów są brane pod uwagę, które są ważne a które mogą zaszkodzić. Argumenty do rozwodu z orzeczeniem o winie mogą być bardzo różne i nie jest to tylko zdrada małżeńska. Faktem jest że w większości przypadków rozwód w wyniku zdrady żony lub zdrady męża jest głównym elementem który stwierdza winę. Biuro detektywistyczne "Detektywi Koras spółka z o. o." dokumentuje sprawę tak, by przeciwnik procesowy nie potrafił podważyć zgromadzonego materiału dowodowego. Jest bardzo dużo elementów które należy wziąć pod uwagę. Jeżeli sami zbieramy materiał dowodowy z pewnością możemy popełnić wiele błędów A w tym przypadku nie ma powtórki i trzeba przygotować się rzetelnie do sprawy.

a. Dowody do rozwodu z orzeczeniem o winie, jakie może dostarczyć biuro detektywistyczne.

Przede wszystkim rzetelne, pozbawione emocji i stronniczości. Sprawozdanie z czynności detektywistycznych popartych materiałem dowodowym w postaci foto video powinno być pozbawione stronniczości. Sprawozdanie końcowe nie może wyglądać tak, jakby było pisane pod dyktando i jednocześnie wskazywać winę. Sprawozdanie z końcowych czynności detektywistycznych powinno zawierać tylko suche fakty A to czy jest to romans bądź zdrada małżeńska o tym powinien stwierdzić sąd i nie powinien mieć co do tego żadnych wątpliwości.

b. Czy i jakie dowody na zdradę małżeńską mogą przesądzić o winie?

Ciężko jest stwierdzić jednoznacznie jakie dowody mogą przesądzić o winie. Pokierowani oglądaniem paradokumentów można stwierdzić że zdrada małżeńska następuje tylko i wyłącznie wtedy gdy dochodzi do aktu seksualnego. Jest to oczywiście czystą bzdurą telewizyjną nie mającą najmniejszego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Pisanie na portalach randkowych czy choćby niewinny spacer z koleżanką, który jest regularnym schematem w życiu można określić jako niewierność małżeńską. Bądźmy szczerzy, jeżeli mąż ma przyjaciółkę którą zna żona figuranta i akceptuje tą znajomość, to ten element absolutnie nie wchodzi w zdradę małżeńską. W przypadku jeżeli mąż ma tak zwaną w cudzysłowiu przyjaciółkę i do tego ukrywa ją przed swoją żoną, mają z sobą częste kontakty, podczas których mąż wymyśla swojej żonie preteksty do wyjścia z domu, to to jest bez wątpienia zdrada małżeńska. Przykładów można by mnożyć, ale jest ich zbyt wiele by opisać je w tym tekście.

c. Czy zatrudnienie prywatnego detektywa może przyspieszyć wygraną w sprawie rozwodowej?

Rzetelnie zebrany materiał dowodowy z pewnością przyspiesza wygraną w sprawie rozwodowej. Składa się na to element rzetelności zebrania materiału dowodowego. Należy jednak pamiętać że orzeczenie po winie w sprawie rozwodowej raczej nie kończy się na jednej sprawie.

Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że w przypadku jest jeżeli jest już złożony pozew o rozwód to można już sobie układać życie na nowo. Nie musimy być w żaden sposób zależnie od współmałżonka, tylko dlatego że nie zapadł jeszcze wyrok. Należy jednak pamiętać, że przeciwnik procesowy może wykorzystać to, że nowy partner w życiu nie jest świeżą sprawą, lecz kontynuacją dawnej znajomości, co nie jest dla nas korzystne.

4. Rozwód z orzeczeniem o winie - kilka informacji praktycznych.

Należy pamiętać że nie tylko zdrada małżeńska jest przyczyną rozpadu związku małżeńskiego. Aby znaleźć inną przyczynę rozpadu związku niż zdrada małżeńska, należy skonsultować się z detektywem i szczerze opowiedzieć jemu o swojej sytuacji. Jest bardzo wiele elementów które może być wykorzystane w przypadku orzeczenia o winie lecz ciężko każdy z tych przypadków opisać osobno. Jeżeli mają państwo jakiekolwiek wątpliwości należy skonsultować się z renomowanym biurem detektywistycznym i omówić swój problem.

a. Ile czeka się na rozwód z orzeczeniem o winie?

Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wszystko również zależy od rejonu gdzie będzie toczyć się sprawa. Różne sądy mają bardzo różne czas oczekiwania na sprawę. W przypadku jeżeli materiał dowodowy nie jest zebrany rzetelnie z pewnością wydłuży to orzeczenie wyroku. Osobiście znam przypadki gdzie rozwód nie jest jeszcze orzeczone, A pozew rozwodowy był napisany 8 lat temu. Jak już wspomniałem wyżej, nie musimy jednak czekać na zapadnięcie wyroku. Możemy żyć sobie swobodnie dalej.

b. Jakie pytania mogą paść podczas rozprawy rozwodowej z orzekaniem o winie?

Każda sprawa jest indywidualna i nie ma technicznych możliwości opisać wszystkich pytań. Należy jednak pamiętać że będą padały pytania o sferę intymną

c. Rozwód z orzeczeniem o winie - jak przygotować się do rozprawy?

Są trzy elementy które należy wziąć pod uwagę w przypadku podjęcia decyzji o rozwodzie. Pierwszym ważnym elementem jest dobór odpowiedniego biura detektywistycznego. Drugim elementem jest prawnik. Jeżeli mają państwo prawnika poleconego od znajomego to proszę zwrócić się do poleconego prawnika. Jeżeli nie mają państwo poleconego prawnika, proszę się zwrócić do detektywa. Detektyw z wieloletnią pozycją na rynku z pewnością zna kilka kancelarii prawnych które można polecić. W doborze prawnika proszę w żaden sposób losowe. Trzecim elementem jest własny wizerunek. Należy okazać się sądowi jako współmałżonek który dbał o małżeństwo i chciał je ratować.

Detektywi Gdańsk

Uphagena 27/702

80-237 Gdańsk

Detektyw Gdynia

ul. Starowiejska 45/6

III piętro, 81-363 Gdynia

Detektyw Poznań

ul. Mickiewicza 18a

Poznań

© 2012 Detektyw Polska. All rights reserved.